Uppgifter om ministern

Hämäläinen, Onni Ferdinand

148

Ministerdagar


Födelsedatum och födelseort: 3.4.1885 Turku

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
7. Vennola II
9.4.1921 - 3.9.1921 Krigsminister ammatti/virkamies 148
Tillsammans 148

25.5.2019 20.17. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning