Uppgifter om ministern

Vartiovaara, Jonathan Vindician

391

Ministerdagar


Födelsedatum och födelseort: 23.8.1875 Antrea

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
6. Erich
15.3.1920 - 9.4.1921 Finansminister Kokoomus 391
Tillsammans 391

25.5.2019 20.32. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning