Uppgifter om ministern

Ramsay, August

121

Ministerdagar

Födelsedatum och födelseort: 15.3.1859 Taalintehdas

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Finansminister RKP 121
Tillsammans 121

9.12.2021 8.29. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning