Uppgifter om ministern

Stjernvall, Julius

142

Ministerdagar


Födelsedatum och födelseort: 26.10.1874 Mäntsälä

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Handels- och industriminister RKP 142
Tillsammans 142

19.6.2019 23.50. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning