Uppgifter om ministern

Varjas, Teuvo Juhani Kalervo

171

Ministerdagar


Födelsedatum och födelseort: 11.3.1942 Mäntsälä

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
57. Liinamaa
13.6.1975 - 30.11.1975 Minister i finansministeriet ammatti/virkamies 171
Tillsammans 171

Ministers statssekreterare och medhjälpare

Medhjälpare Regering Tid
Laurinmäki, Jyrki 57. Liinamaa 1.8.1975 - 30.11.1975

25.5.2019 21.12. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning