Uppgifter om ministern

Cronberg, Tarja Anneli

800

Ministerdagar


Födelsedatum och födelseort: 29.6.1943 Helsinki

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
70. Vanhanen II
1.1.2008 - 26.6.2009 Arbetsminister Vihreät 543
19.4.2007 - 1.1.2008 Arbetsminister Vihreät 258
Tillsammans 800

Ministers statssekreterare och medhjälpare

Secretary of State Regering Tid
Poskiparta, Katariina 70. Vanhanen II 1.1.2008 - 26.6.2009
Poskiparta, Katariina 70. Vanhanen II 1.7.2007 - 1.1.2008
Medhjälpare Regering Tid
Moisio, Elina 70. Vanhanen II 1.1.2008 - 26.6.2009
Parviainen, Tarja 70. Vanhanen II 1.1.2008 - 26.6.2009
Moisio, Elina 70. Vanhanen II 27.4.2007 - 1.1.2008
Parviainen, Tarja 70. Vanhanen II 27.4.2007 - 1.1.2008

19.6.2019 17.52. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning