Uppgifter om ministern

Westerlund, Seppo Assar Kustaa

229

Ministerdagar


Födelsedatum och födelseort: 2.11.1930 Oulu

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Försvarsminister Liberaalinen kansanpuolue 229
Tillsammans 229

Ministers statssekreterare och medhjälpare

Medhjälpare Regering Tid
Rauhala, Yrjö 59. Miettunen III 1.10.1976 - 15.5.1977

20.3.2019 6.58. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning