Uppgifter om ministern

Granvik, Ragnar Ingemar

229

Ministerdagar

Födelsedatum och födelseort: 7.12.1910 Teerijärvi

Arbetat som minister

Arbetat som minister Ministerskap Parti Ministerdagar
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Trafikminister RKP 229
Tillsammans 229

Ministers statssekreterare och medhjälpare

Medhjälpare Regering Tid
Norrback, Johan Ole 59. Miettunen III 30.9.1976 - 15.5.1977

9.12.2021 10.7. Ministerdatasystemet, Statsrådets kommunikationsavdelning