Ministerin tiedot

Skinnari, Jouko Juhani

554

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.8.1946 Lahti
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Oikeustieteen kandidaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
9.10.1997 - 15.4.1999 Ministeri valtioneuvoston kansliassa SDP 554
9.10.1997 - 15.4.1999 Ministeri valtiovarainministeriössä SDP 554
9.10.1997 - 15.4.1999 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä SDP 554
Yhteensä 554

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
55. Paasio II
1.3.1972 - 4.9.1972 Kaipainen, Osmo Ensio Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Santala, Heli 66. Lipponen 9.9.1997 - 15.4.1999 Ministerin VM:ssä, VNK:ssa ja STM:ssä erityisavustaja

20.8.2019 13.29. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.