Ministerin tiedot

Urpilainen, Jutta Pauliina

1081

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.8.1975 Lapua
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, luokanopettaja. Kasvatustieteiden maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 6.6.2014 Pääministerin sijainen SDP 1081
22.6.2011 - 6.6.2014 Valtiovarainministeri SDP 1081
Yhteensä 1081

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Santamäki-Vuori, Tuire 72. Katainen 1.9.2011 - 5.6.2014 Valtiovarainministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Konola, Jyrki 72. Katainen 16.9.2013 - 5.6.2014 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Niemi, Matti 72. Katainen 3.6.2013 - 6.6.2014 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Virtanen, Arto 72. Katainen 9.4.2013 - 6.6.2014 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Koljonen, Olli-Pekka 72. Katainen 21.2.2013 - 1.7.2013 Valtiovarainministerin erityisavustaja
October, Martta 72. Katainen 18.2.2013 - 5.5.2013 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Hirvola, Matti 72. Katainen 25.12.2012 - 9.1.2013 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Nalbantoglu, Ilmari 72. Katainen 1.11.2012 - 17.2.2013 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Kopra, Ville 72. Katainen 15.8.2011 - 6.6.2014 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Lindberg, Tage 72. Katainen 1.8.2011 - 15.9.2013 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Virtanen, Arto 72. Katainen 1.8.2011 - 16.12.2012 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Hirvola, Matti 72. Katainen 24.6.2011 - 11.11.2012 Valtiovarainministerin erityisavustaja

26.8.2019 10.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.