Ministerin tiedot

Hautala, Heidi Anneli

849

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 14.11.1955 Oulu
Ammatti ja koulutus: Maa- ja metsätaloustieteiden maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 17.10.2013 Kehitysministeri Vihreät 849
22.6.2011 - 17.10.2013 Kehitysministeri Vihreät 849
Yhteensä 849

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Nordström, Laura 72. Katainen 1.2.2013 - 17.10.2013 Kehitysministerin erityisavustaja
Pennanen, Aino 72. Katainen 4.1.2012 - 12.1.2013 Kehitysministerin erityisavustaja
Kettunen, Milma 72. Katainen 22.8.2011 - 17.10.2013 Kehitysministerin lehdistöavustaja
Korkeaoja, Lauri 72. Katainen 1.7.2011 - 17.10.2013 Kehitysministerin erityisavustaja
Nordström, Laura 72. Katainen 1.7.2011 - 11.1.2012 Kehitysministerin erityisavustaja

23.5.2019 19.55. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.