Ministerin tiedot

Räsänen, Päivi Maria

1438

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.12.1959 Sonkajärvi
Ammatti ja koulutus: Puolueen puheenjohtaja. Kansanedustaja, lääkäri. Lääketieteen lisensiaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
73. Stubb
26.9.2014 - 29.5.2015 Sisäministeri Kristillisdemokraatit 246
24.6.2014 - 29.5.2015 Sisäministeri Kristillisdemokraatit 340
24.6.2014 - 29.5.2015 Sisäministeri Kristillisdemokraatit 340
72. Katainen
1.1.2014 - 24.6.2014 Sisäministeri Kristillisdemokraatit 175
1.1.2014 - 24.6.2014 Sisäministeri Kristillisdemokraatit 175
22.6.2011 - 1.1.2014 Sisäasiainministeri Kristillisdemokraatit 925
Yhteensä 1438

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Anttoora, Marjo 73. Stubb 25.6.2014 - 29.5.2015 Sisäministerin valtiosihteeri
Anttoora, Marjo 72. Katainen 16.6.2014 - 24.6.2014 Sisäministerin valtiosihteeri
Nahkala, Andrei 72. Katainen 1.1.2014 - 15.6.2014 Sisäministerin valtiosihteeri
Anttoora, Marjo 72. Katainen 30.6.2011 - 31.12.2013 Sisäasiainministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Haverinen, Soili 73. Stubb 1.10.2014 - 29.5.2015 Sisäministerin erityisavustaja
Mattila, Iina 73. Stubb 15.9.2014 - 29.5.2015 Sisäministerin erityisavustaja
Kalmi, Markus 73. Stubb 21.7.2014 - 29.5.2015 Sisäministerin erityisavustaja
Andersson, Niklas 73. Stubb 24.6.2014 - 14.9.2014 Sisäministerin erityisavustaja
Falk, Sonja 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Sisäministerin erityisavustaja
Nahkala, Andrei 72. Katainen 16.6.2014 - 24.6.2014 Sisäministerin erityisavustaja
Loponen, Marjo 72. Katainen 7.4.2014 - 15.6.2014 Sisäministerin erityisavustaja
Andersson, Niklas 72. Katainen 1.1.2014 - 24.6.2014 Sisäministerin erityisavustaja
Falk, Sonja 72. Katainen 1.1.2014 - 24.6.2014 Sisäministerin erityisavustaja
Nahkala, Andrei 72. Katainen 3.9.2012 - 31.12.2013 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Andersson, Niklas 72. Katainen 23.6.2011 - 31.12.2013 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Loponen, Marjo 72. Katainen 23.6.2011 - 2.9.2012 Sisäasiainministerin erityisavustaja

21.5.2019 3.29. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.