Ministerin tiedot

Gustafsson, Jukka Tapani

703

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 2.1.1947 Turku

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 24.5.2013 Opetusministeri SDP 703
Yhteensä 703

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Kosunen, Tapio 72. Katainen 1.8.2011 - 31.3.2013 Opetusministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
October, Martta 72. Katainen 6.5.2013 - 24.5.2013 Opetusministerin erityisavustaja
Kalenius, Aleksi 72. Katainen 1.8.2011 - 24.5.2013 Opetusministerin erityisavustaja

15.11.2019 12.10. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.