Ministerin tiedot

Arhinmäki, Paavo Erkki

1018

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.12.1976 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 4.4.2014 Kulttuuri- ja urheiluministeri Vasemmistoliitto 1018
22.6.2011 - 4.4.2014 Kulttuuri- ja urheiluministeri Vasemmistoliitto 1018
Yhteensä 1018

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Lindén, Jarmo 72. Katainen 23.6.2011 - 4.4.2014 Kulttuuri- ja urheiluministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Moilanen, Anne 72. Katainen 30.10.2012 - 4.4.2014 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Tulusto, Anna 72. Katainen 12.9.2011 - 30.9.2012 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Kelhä, Minna 72. Katainen 1.7.2011 - 4.4.2014 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Saramo, Jussi 72. Katainen 1.7.2011 - 4.4.2014 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja

22.11.2019 14.30. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.