Ministerin tiedot

Kyllönen, Merja Sinikka

1018

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.1.1977 Suomussalmi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 4.4.2014 Liikenneministeri Vasemmistoliitto 1018
Yhteensä 1018

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Hartonen, Sarianne 72. Katainen 4.6.2012 - 4.4.2014 Liikenneministerin erityisavustaja
Kuusela, Jyri 72. Katainen 1.8.2011 - 4.4.2014 Liikenneministerin erityisavustaja
Hievanen, Sauli 72. Katainen 1.7.2011 - 31.5.2012 Liikenneministerin erityisavustaja

15.11.2019 5.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.