Ministerin tiedot

Ihalainen, Lauri Armas

1438

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 14.5.1947 Pihtipudas
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Työelämän asiantuntija. Ministeri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
73. Stubb
24.6.2014 - 29.5.2015 Työministeri SDP 340
72. Katainen
22.6.2011 - 24.6.2014 Työministeri SDP 1099
Yhteensä 1438

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Santamäki-Vuori, Tuire 73. Stubb 25.6.2014 - 29.5.2015 Työministerin valtiosihteeri
Santamäki-Vuori, Tuire 72. Katainen 6.6.2014 - 24.6.2014 Työministerin valtiosihteeri
Korpijärvi, Timo 72. Katainen 1.1.2014 - 5.6.2014 Työministerin valtiosihteeri
Metsämäki, Janne 72. Katainen 30.6.2011 - 31.12.2013 Työministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Karjalainen, Jenni 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Työministerin erityisavustaja
Karjalainen, Jenni 72. Katainen 1.2.2014 - 24.6.2014 Työministerin erityisavustaja
Koljonen, Olli-Pekka 72. Katainen 10.6.2013 - 31.1.2014 Työministerin erityisavustaja
Papunen, Erkki 72. Katainen 1.4.2013 - 9.6.2013 Työministerin erityisavustaja
Torsti, Pilvi 72. Katainen 1.9.2012 - 31.3.2013 Työministerin erityisavustaja
Arkio, Tarja 72. Katainen 1.6.2012 - 31.8.2012 Työministerin erityisavustaja
Torsti, Pilvi 72. Katainen 1.8.2011 - 31.5.2012 Työministerin erityisavustaja

21.8.2019 6.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.