Ministerin tiedot

Guzenina-Richardson, Maria

703

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.1.1969 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, toimittaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 24.5.2013 Peruspalveluministeri SDP 703
Yhteensä 703

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Näätsaari, Sinikka 72. Katainen 18.7.2011 - 24.5.2013 Peruspalveluministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kainulainen, Ismo 72. Katainen 11.2.2013 - 24.5.2013 Peruspalveluministerin erityisavustaja
Papunen, Erkki 72. Katainen 3.2.2012 - 3.2.2013 Peruspalveluministerin erityisavustaja
October, Martta 72. Katainen 11.7.2011 - 30.1.2012 Peruspalveluministerin erityisavustaja

19.1.2019 7.22. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.