Ministerin tiedot

Leivo-Larsson, Tyyne Lilja

1842

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 3.3.1902 Uusikirkko

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Pääministerin sijainen ammatti/virkamies 126
2.5.1958 - 29.8.1958 Ministeri sosiaaliministeriössä ammatti/virkamies 120
26.4.1958 - 29.8.1958 Ministeri valtioneuvoston kansliassa ammatti/virkamies 126
40. Fagerholm II
17.5.1957 - 27.5.1957 Sosiaaliministeri SDP 11
3.3.1956 - 17.5.1957 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 441
39. Kekkonen V
20.10.1954 - 3.3.1956 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 501
38. Törngren
5.5.1954 - 20.10.1954 Sosiaaliministeri SDP 169
32. Fagerholm
4.3.1949 - 18.3.1949 Sosiaaliministeri SDP 15
29.7.1948 - 17.3.1950 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 597
Yhteensä 1842

15.11.2019 5.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.