Ministerin tiedot

Leppälä, Juhani

323

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 10.5.1880 Nummi
Ammatti ja koulutus: Maanviljelijä, kansakoulun opettaja,kunnallisneuvos.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
17. Kallio III
27.8.1929 - 4.7.1930 Apulaissosiaaliministeri Maalaisliitto 312
16.8.1929 - 27.8.1929 Salkuton ministeri Maalaisliitto 12
Yhteensä 323

11.8.2020 1.19. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.