Ministerin tiedot

Leppänen, Urpo Olavi

1456

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.2.1944 Polvijärvi
Ammatti ja koulutus: Valtiotieteen maisteri, puoluesihteeri, kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
63. Sorsa IV
6.5.1983 - 30.4.1987 Työvoimaministeri SMP 1456
Yhteensä 1456

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rissanen, Raimo 63. Sorsa IV 1.6.1983 - 30.4.1987 Työvoimaministerin poliittinen sihteeri

21.8.2019 15.14. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.