Ministerin tiedot

Häkkänen, Antti

763

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 16.1.1985 Mäntyharju

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
74. Sipilä
5.5.2017 - 6.6.2019 Oikeusministeri Kokoomus 763
Yhteensä 763

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
73. Stubb
24.6.2014 - 16.2.2015 Risikko, Paula Sinikka Liikenne- ja kuntaministerin erityisavustaja
72. Katainen
27.5.2014 - 24.6.2014 Katainen, Jyrki Tapani Pääministerin erityisavustaja (eduskunta-asiat)
7.1.2013 - 28.4.2014 Katainen, Jyrki Tapani Pääministerin erityisavustaja (eduskunta-asiat)

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Kujala, Anssi 74. Sipilä 17.4.2019 - 6.6.2019 Ministerien Orpo, Grahn-Laasonen, Mykkänen, Häkkänen ja Virolainen valtiosihteeri
Kujala, Anssi 74. Sipilä 4.3.2019 - 12.4.2019 Ministerien Orpo, Grahn-Laasonen, Mykkänen, Häkkänen ja Virolainen valtiosihteeri
Ikonen, Anna-Kaisa 74. Sipilä 10.4.2018 - 4.3.2019 Ministerien Orpo, Grahn-Laasonen, Mykkänen, Häkkänen ja Virolainen valtiosihteeri
Artjoki, Risto 74. Sipilä 12.2.2018 - 16.3.2018 Ministerien Orpo, Grahn-Laasonen, Mykkänen, Häkkänen ja Virolainen valtiosihteeri
Artjoki, Risto 74. Sipilä 5.5.2017 - 12.2.2018 Ministerien Orpo, Grahn-Laasonen, Mykkänen, Risikko ja Häkkänen valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Paatero, Sami 74. Sipilä 17.9.2018 - 6.6.2019 Oikeusministerin erityisavustaja
Rönnholm, Juuso 74. Sipilä 1.4.2018 - 31.5.2018 Oikeusministerin erityisavustaja
Mäkinen, Tapani 74. Sipilä 17.5.2017 - 3.4.2018 Oikeusministerin erityisavustaja
Koskentausta, Lauri 74. Sipilä 9.5.2017 - 6.6.2019 Oikeusministerin erityisavustaja

15.11.2019 4.33. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.