Ministerin tiedot

Liljeström, Valdemar

434

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.2.1902 Pietari
Ammatti ja koulutus: Ammattiyhdistysmies, liittopuheenjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Sosiaaliministeri ammatti/virkamies 126
41. Sukselainen
2.9.1957 - 29.11.1957 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä TPSL 89
32. Fagerholm
29.7.1948 - 4.3.1949 Sosiaaliministeri SDP 219
Yhteensä 434

21.8.2019 8.11. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.