Ministerin tiedot

Toivakka, Lenita Anneli

730

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.9.1961 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
74. Sipilä
29.5.2015 - 22.6.2016 Ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Kokoomus 391
73. Stubb
24.6.2014 - 29.5.2015 Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri Kokoomus 340
24.6.2014 - 29.5.2015 Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri Kokoomus 340
24.6.2014 - 29.5.2015 Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri Kokoomus 340
Yhteensä 730

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Heinonen, Olli-Pekka 74. Sipilä 17.6.2015 - 22.6.2016 Ministerien Stubb, Orpo, Toivakka ja Grahn-Laasonen valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kirstilä, Juha 74. Sipilä 1.9.2015 - 22.6.2016 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja
Hannonen, Emma 74. Sipilä 29.5.2015 - 22.6.2016 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja
Rajala, Pasi 74. Sipilä 29.5.2015 - 17.8.2015 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja
Rajala, Tuomas 73. Stubb 23.3.2015 - 29.5.2015 Eurooppa- ja ulkomaankauppaministerin erityisavustaja (lehdistösuhteet)
Rajala, Pasi 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Eurooppa- ja ulkomaankauppaministerin erityisavustaja
Tomi, Miika 73. Stubb 24.6.2014 - 23.3.2015 Eurooppa- ja ulkomaankauppaministerin erityisavustaja (lehdistösuhteet)

15.11.2019 13.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.