Ministerin tiedot

Lindeman, Lars Sebastian

666

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.3.1920 Viipuri

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
50. Paasio
27.5.1966 - 22.3.1968 Ministeri maatalousministeriössä SDP 666
Yhteensä 666

15.11.2019 13.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.