Ministerin tiedot

Lindfors, Erkki Napoleon

118

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.11.1913 Tampere
Ammatti ja koulutus: Kaupunginjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
28.2.1958 - 26.4.1958 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä ammatti/virkamies 58
30.12.1957 - 26.4.1958 Ministeri sosiaaliministeriössä ammatti/virkamies 118
Yhteensä 118

23.5.2019 19.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.