Ministerin tiedot

Hackzell, Anders Verner

1439

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 20.9.1881 Mikkeli

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
27. Hackzell
8.8.1944 - 21.9.1944 Pääministeri ammatti/virkamies 45
20. Kivimäki
14.12.1932 - 7.10.1936 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 1394
Yhteensä 1439

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Sukselainen, Vieno Johannes 27. Hackzell 8.8.1944 - 21.9.1944 Pääministerin sihteeri

21.11.2019 10.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.