Ministerin tiedot

Hakkila, Väinö Pietari

370

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.6.1882 Lempäälä

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
14. Tanner
13.12.1926 - 17.12.1927 Oikeusministeri SDP 370
Yhteensä 370

13.11.2019 22.26. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.