Ministerin tiedot

Lindström, Jari Tapani

1455

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.6.1965 Kuusankoski
Ammatti ja koulutus:

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
74. Sipilä
13.6.2017 - Työministeri Sininen tulevaisuus (e. Sininen eduskuntaryhmä) 709
5.5.2017 - 13.6.2017 Työministeri Perussuomalaiset 40
29.5.2015 - 5.5.2017 Oikeus- ja työministeri Perussuomalaiset 708
29.5.2015 - 5.5.2017 Oikeus- ja työministeri Perussuomalaiset 708
Yhteensä 1455

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Virtanen, Samuli 74. Sipilä 5.5.2017 - Ministerien Soini, Niinistö, Lindström, Mattila ja Terho valtiosihteeri
Virtanen, Samuli 74. Sipilä 25.8.2016 - 5.5.2017 Ministerien Soini, Niinistö, Lindström ja Mattila valtiosihteeri
Virtanen, Samuli 74. Sipilä 17.6.2015 - 25.8.2016 Ministerien Soini, Niinistö, Lindström ja Mäntylä valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ahva, Tiina 74. Sipilä 15.1.2019 - Työministerin erityisavustaja
Arvola, Jami 74. Sipilä 9.10.2017 - Työministerin erityisavustaja
Halttunen, Juha 74. Sipilä 5.5.2017 - 14.1.2019 Työministerin erityisavustaja
Järvinen, Arto 74. Sipilä 5.5.2017 - 30.6.2017 Työministerin erityisavustaja
Puisto, Sakari 74. Sipilä 5.5.2017 - 26.7.2017 Työministerin erityisavustaja
Riekkola, Leena 74. Sipilä 5.5.2017 - 16.6.2017 Työministerin erityisavustaja
Järvinen, Arto 74. Sipilä 1.8.2015 - 5.5.2017 Oikeus- ja työministerin erityisavustaja (oikeusministeriössä)
Puisto, Sakari 74. Sipilä 5.6.2015 - 5.5.2017 Oikeus- ja työministerin erityisavustaja (työ- ja elinkeinoministeriössä)
Halttunen, Juha 74. Sipilä 2.6.2015 - 5.5.2017 Oikeus- ja työministerin erityisavustaja (työ- ja elinkeinoministeriössä)
Riekkola, Leena 74. Sipilä 2.6.2015 - 5.5.2017 Oikeus- ja työministerin erityisavustaja (oikeusministeriössä)

22.5.2019 14.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.