Ministerin tiedot

Keto, Jaakko William

243

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 19.12.1884 Laihia

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
22. Cajander III
12.3.1937 - 9.11.1937 Sosiaaliministeri SDP 243
Yhteensä 243

1.6.2020 4.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.