Ministerin tiedot

Kiukas, Urho Juhana

149

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.11.1902 Kymi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
29.11.1957 - 26.4.1958 Sisäasiainministeri ammatti/virkamies 149
Yhteensä 149

21.11.2019 10.58. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.