Ministerin tiedot

Kivistö, Kalevi Johannes

2362

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.3.1941 Kurikka
Ammatti ja koulutus: Yliopistonlehtori, maaherra. Valtiotieteen lisensiaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
19.2.1982 - 31.12.1982 Opetusministeri SKDL 316
61. Koivisto II
26.5.1979 - 19.2.1982 Ministeri opetusministeriössä SKDL 1001
60. Sorsa II
15.5.1977 - 26.5.1979 Ministeri opetusministeriössä SKDL 742
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Ministeri opetusministeriössä SKDL 305
Yhteensä 2362

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kurkela, Rauno 62. Sorsa III 8.3.1982 - 31.12.1982 Opetusministerin poliittinen sihteeri
Lahdenperä, Reijo 62. Sorsa III 19.2.1982 - 7.3.1982 Opetusministerin poliittinen sihteeri
Lahdenperä, Reijo 61. Koivisto II 1.2.1982 - 19.2.1982 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Juva, Simo 61. Koivisto II 15.10.1981 - 31.1.1982 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Käkelä, Reijo Kalevi 61. Koivisto II 1.1.1981 - 14.10.1981 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Haapamäki, Jouko 61. Koivisto II 1.9.1979 - 31.12.1980 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Juva, Simo 61. Koivisto II 26.5.1979 - 31.8.1979 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Juva, Simo 60. Sorsa II 1.9.1978 - 26.5.1979 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Käkelä, Reijo Kalevi 60. Sorsa II 15.5.1977 - 31.8.1978 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Käkelä, Reijo Kalevi 58. Miettunen II 3.12.1975 - 29.9.1976 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri

21.8.2019 5.44. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.