Ministerin tiedot

Koikkalainen, Eugen Johannes

1001

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 1.5.1915 Leppävirta
Ammatti ja koulutus: Apulaiskaupunginjohtaja, kunnallisneuvos.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
61. Koivisto II
26.5.1979 - 19.2.1982 Ministeri sisäasiainministeriössä SDP 1001
26.5.1979 - 19.2.1982 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä SDP 1001
26.5.1979 - 19.2.1982 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä SDP 1001
Yhteensä 1001

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ranta, Jussi 61. Koivisto II 21.7.1980 - 19.2.1982 Ministerin SM:ssä, KTM:ssä ja STM:ssä poliittinen sihteeri
Määttä, Juhani 61. Koivisto II 1.6.1979 - 20.7.1980 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri

23.5.2019 19.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.