Ministerin tiedot

Hannikainen, Antti Juhana

823

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.7.1910 Kerimäki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
45. Sukselainen II
13.1.1959 - 14.4.1961 Oikeusministeri Maalaisliitto 823
Yhteensä 823

22.11.2019 14.59. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.