Ministerin tiedot

Hynninen, Paavo Johannes

274

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 31.5.1883 Joroinen

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 126
42. von Fieandt
29.11.1957 - 26.4.1958 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 149
Yhteensä 274

15.11.2019 5.4. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.