Ministerin tiedot

Hänninen, Mauno Olavi

213

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.8.1929 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Lukkoseppä, puheenjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.6.1976 Ministeri sisäasiainministeriössä SKDL 213
Yhteensä 213

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Vainionpää, Esko Jaakko 58. Miettunen II 3.2.1976 - 29.6.1976 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri
Lehto, Leevi Henrik 58. Miettunen II 1.12.1975 - 31.1.1976 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri

21.8.2019 5.42. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.