Ministerin tiedot

Häppölä, Leo Kustaa

914

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 1.2.1911 Tuulos

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
45. Sukselainen II
13.1.1959 - 14.7.1961 Puolustusministeri Maalaisliitto 914
Yhteensä 914

1.6.2020 6.23. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.