Ministerin tiedot

Ignatius, Gustaf

348

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.6.1873 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
13. Kallio II
31.12.1925 - 13.12.1926 Sisäasiainministeri Kokoomus 348
Yhteensä 348

15.11.2019 5.30. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.