Ministerin tiedot

Ikonen, Pekka Toivo

1105

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.1.1891 Jääski

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
26. Linkomies
5.3.1943 - 13.1.1944 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä Maalaisliitto 315
25. Rangell
13.11.1942 - 5.3.1943 Ministeri kansanhuoltoministeriössä Maalaisliitto 113
4.1.1941 - 5.3.1943 Ministeri maatalousministeriössä Maalaisliitto 791
Yhteensä 1105

22.11.2019 15.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.