Ministerin tiedot

Jalander, Bruno Fredrik

1049

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.8.1872 Raahe

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
9. Kallio
14.11.1922 - 22.6.1923 Puolustusministeri ammatti/virkamies 221
8. Cajander
2.6.1922 - 14.11.1922 Puolustusministeri ammatti/virkamies 166
7. Vennola II
3.9.1921 - 2.6.1922 Sotaministeri ammatti/virkamies 273
6. Erich
15.3.1920 - 9.4.1921 Sotaministeri ammatti/virkamies 391
Yhteensä 1049

15.11.2019 12.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.