Ministerin tiedot

Jansson, Jan-Magnus

638

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.1.1922 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
56. Sorsa
1.1.1973 - 30.9.1974 Kauppa- ja teollisuusministeri RKP 638
Yhteensä 638

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Dahlin, Siv 56. Sorsa 1.12.1973 - 30.9.1974 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri
Mattlin, Håkan 56. Sorsa 1.11.1973 - 30.11.1973 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri
Nordman, Håkan 56. Sorsa 1.1.1973 - 31.10.1973 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri

15.11.2019 4.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.