Ministerin tiedot

Jatkola, Emil Julius

216

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.10.1879 Pyhäjärvi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
20. Kivimäki
6.3.1936 - 7.10.1936 Oikeusministeri Edistyspuolue 216
Yhteensä 216

21.11.2019 11.2. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.