Ministerin tiedot

Jokela, Mikko Eljas Eenokki

442

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.10.1928 Rovaniemi
Ammatti ja koulutus: Kunnanjohtaja, kansanedustaja. Valtiotieteen maisteri, varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
19.2.1982 - 6.5.1983 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Keskusta 442
19.2.1982 - 6.5.1983 Ministeri sisäasiainministeriössä Keskusta 442
Yhteensä 442

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Sarapää, Kimmo 62. Sorsa III 25.2.1982 - 6.5.1983 Ministerin sisäasiainministeriössä ja valtioneuvoston kansliassa poliittinen sihteeri

23.5.2019 20.54. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.