Ministerin tiedot

Jussila, Mauno Nikolai

1534

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.8.1908 Vahto

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Maatalousministeri Keskusta 623
47. Karjalainen
13.12.1963 - 18.12.1963 Valtiovarainministeri Maalaisliitto 6
1.11.1963 - 13.12.1963 Ministeri valtiovarainministeriössä Maalaisliitto 43
46. Miettunen
14.7.1961 - 13.4.1962 Ministeri sosiaaliministeriössä Maalaisliitto 274
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Ministeri valtiovarainministeriössä Maalaisliitto 138
40. Fagerholm II
3.3.1956 - 27.5.1957 Ministeri valtiovarainministeriössä Maalaisliitto 451
Yhteensä 1534

22.11.2019 15.46. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.