Ministerin tiedot

Jämsén, Artturi

318

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.2.1925 Pihtipudas
Ammatti ja koulutus: Maanviljelijä, maaherra.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
15.7.1970 - 28.5.1971 Sisäasiainministeri Keskusta 318
Yhteensä 318

21.8.2019 8.26. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.