Ministerin tiedot

Castrén, Kaarlo

262

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.2.1860 Turtola

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Pääministeri Edistyspuolue 121
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Valtiovarainministeri Edistyspuolue 142
Yhteensä 262

9.12.2019 21.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.