Ministerin tiedot

Collan, Karl Johan Mikael

475

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.7.1881 Nurmes

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Elintarveministeri Edistyspuolue 214
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Elintarveministeri Edistyspuolue 121
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Elintarveministeri Edistyspuolue 142
Yhteensä 475

22.11.2019 15.17. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.