Ministerin tiedot

Hahl, Eero Viljam

900

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 2.4.1872 Iisalmen pitäjä
Ammatti ja koulutus: Agronomi, ylijohtaja, maanviljelijä.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
11. Ingman II
31.5.1924 - 22.11.1924 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 176
6. Erich
15.3.1920 - 9.4.1921 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 391
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 214
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 121
Yhteensä 900

18.1.2019 3.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.