Ministerin tiedot

Erich, Rafael Waldemar

391

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.6.1879 Turku
Ammatti ja koulutus: Lakimies, professori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
6. Erich
15.3.1920 - 9.4.1921 Pääministeri Kokoomus 391
Yhteensä 391

18.1.2019 3.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.