Ministerin tiedot

Haukipuro, Erkki Antero

331

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.2.1921 Raahe

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
56. Sorsa
4.9.1972 - 31.7.1973 Maa- ja metsätalousministeri Keskusta 331
Yhteensä 331

15.11.2019 12.43. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.