Ministerin tiedot

Aminoff, Albrecht Carl Göran

229

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.5.1916 Hanko
Ammatti ja koulutus: Vakuutusjohtaja. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Ministeri ulkoasiainministeriössä RKP 229
29.9.1976 - 15.5.1977 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä RKP 229
Yhteensä 229

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Hellström, Bengt 59. Miettunen III 21.1.1977 - 15.5.1977 Ministerin ulkoasiainministeriössä ja kauppa- ja teollisuusministeriössä poliittinen sihteeri
Bergman, Bengt 59. Miettunen III 20.10.1976 - 20.1.1977 Ministerin kauppa- ja teollisuusministeriössä poliittinen sihteeri

19.1.2019 6.43. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.